
a bardzo realna symulacja przydałaby się nie jednej osobie, a kilku nastu tysiącom. Przekonać się, jak to jest, kiedy się dachuje - wielu kierowców, jak również pasażerów śmiało opisuje, że są to naprawdę ekstremalne i bardzo pouczające szkolenia. Może dla niektórych są to bzdury. Jednak wielu kierowców przyznaje, że dopiero po takim spotkaniu zdejmują nogę z gazu i przyznają się do pilnowania przepisów na drodze. Warto zapisać się na spotkanie na symulatorze, aby uświadomić sobie pewne rzeczy. O ile takie symulacje nie są obowiązkowe, tak jednak szkolenia BHP to obowiązek w każdej firmie.Aby praca sprawiała nam satysfakcję warto wiedzieć i poznać odpowiednie przepisy bezpieczeństwa i higieny pracy. Wiadomo, że w branży budowlanej, chemicznej, kosmetycznej, handlowej, itd. będą zupełnie inne te przepisy. Jednak trzeba je znać, dzięki czemu codziennie każdy z nas będzie mógł wyjść z pracy zdrowy, o własnych siłach. Nie można zapominać, że współpracujemy również z innymi ludźmi. Trzeba robić wszystko tak, aby nie zrobić przy tym krzywdy innym ludziom. BHP to bardzo ważna sprawa.
Nietypowa atrakcja
Coraz częściej właściciele firm starają się zapewnić swoim pracownikom nietypowe atrakcje na spotkaniach firmowych. Poza typowym bankietem można na przykład przeżyć dachowanie. Oczywiście w specjalnie wynajętym urządzeniu. Symulator dachowania to przedmiot dzięki któremu można zrewidować swoje poglądy na temat własnej jazdy samochodem. Wiele osób nie przepada za zapinaniem pasów bezpieczeństwa. Osoby te argumentują swoje poczynania tezą, iż tak naprawdę zapinanie pasów wcale nie zabezpiecza przed wypadkami. Oczywiście jest to nieprawda. Wszystkie szkolenia zaczynają się od wyjaśnienia podstaw bezpiecznej jazdy samochodem, a zapinanie pasów jest niezbędne do tego by móc przemieszczać się autem bez zbędnego ryzyka. Można nawet powiedzieć, BHP jazdy samochodem zaczyna się od prawidłowego zapinania pasów. W tym miejscu należy zwrócić uwagę na to, że nie każda technika zapinania pasów jest odpowiednia i nas chroni. Warto poświęcić trochę więcej czasu na prawidłowe zapięcie paska, aby uniknąć nieprzyjemnych konsekwencji związanych z kolizją drogową. Odpowiednio zastosowane pasy bezpieczeństwa redukują śmiertelność wypadków nawet o połowę, a według niektórych statystyk nawet o ponad sześćdziesiąt procent. Jak widać zapięte pasy znaczy o wiele więcej przy dachowaniu i wypadkach niż może nam się wydawać.
Znawcy przedmiotu twierdzą że dobre szkolenie
Szkolenia to w obecnej dobie nader popularna forma podnoszenia swoich kwalifikacji, żeby móc być konkurencyjnym na coraz bardziej wymagającym rynku pracy. Niezależnie od tego, czy ktoś wybiera do nauki symulator dachowania, czy szkolenie bhp, to zawsze jakaś forma dokształcania. Znawcy przedmiotu twierdzą, że dobre szkolenie daje więcej niż czasami wielodniowy kurs. Coś w tym na pewno jest. Nawiasem mówiąc, gros osób dzięki szkoleniom własnie zdołało zmienić profesję i tym samym zaczęło lepiej zarabiać. Świat idzie naprzód, a człowiek musi nadążać za licznymi zmianami, bo w przeciwnym wypadku pozostanie w tyle. Wszak kto nie idzie naprzód, ten się cofa. W obecnej dobie jest tak, że coraz częściej liczą się nasze umiejętności, a nie dyplom. I bardzo dobrze, bo wartość pracownika sprawdza się tak naprawdę w jego działaniu.
A gdzie w ogóle szukać interesujących nas szkoleń? O, nie ma z tym najmniejszego problemu, bo na naszym rynku funkcjonuje stosunkowo wiele firm, które zajmują się organizacją szkoleń w różnych obszarach. Wystarczy tylko baczniej rozejrzeć się w swoim najbliższym otoczeniu, a niewykluczone, że taki podmiot mamy dosłownie na sąsiedniej ulicy. Gdyby jednak poszukiwania w realu nie przyniosły pożądanych rezultatów, zawsze można poszukać w internecie. W sieci bowiem mamy już chyba wszystko.
Natomiast na praktyce wsiadamy za wymarzoną
Na kursie prawa jazdy, mamy zarówno lekcje teoretyczne, jak i lekcje praktyczne. Na teorii, uczymy się znaków, zasad bezpieczeństwa, pierwszej pomocy czy etyki jazdy. Natomiast na praktyce, wsiadamy za wymarzoną kierownice, i razem z instruktorem przemierzamy miasto. W obu jednak przypadkach uczymy się bezpieczeństwa i bhp. Podstawą jest zapinanie pasów bezpieczeństwa, stosowanie się do ograniczeń prędkości czy jazda zgodnie z przepisami. Jednak, cały czas na drogach zdarzają się straszne wypadki podczas których, auta dachują. Mówi się że dachowanie zdarza się dwa razy w życiu, pierwszy i ostatni. Żeby zapobiec takim wydarzeniom, powinno się kierowców bardziej uświadamiać. Dobrym pomysłem jest prowadzenie dodatkowych szkoleń. Szkolenia te, nie powinny się ograniczać tylko do teorii. Czym jest dachowanie i czym grozi, każdy wie. Wszyscy kursanci powinni mieć wykupiony symulator dachowania, a raczej wejściówkę upoważniającą do korzystania z niego. Gdy młody kierowca raz wejdzie do takiej maszyny, i w stu procentach bezpieczny przeżyje dachowanie w symulatorze jestem pewna że od tamtej pory będzie jeździł o wiele bezpieczniej. Wisi się w takim symulatorze parę chwil głową na dół. i przeżywa się chwile takie jak podczas prawdziwego dachowania. Takie szkolenie powinno być w każdej szkole jazdy.
Ogromną rolę odgrywa więc edukacja kierowców
Wypadki drogowe wciąż stanowią jedną z najczęstszych przyczyn śmierci i uszczerbku na zdrowiu, szczególnie w porze zimowej. Ogromną rolę odgrywa więc edukacja kierowców, pasażerów i innych uczestników ruchu drogowego, tak aby mieli świadomość konsekwencji swoich nieraz bezmyślnych zachowań. Z pomocą przychodzą między innymi kampanie społeczne, szkolenia, a także wszelkiego rodzaju symulatory.
Dzięki nim uczestnikom przybliżone zostają różne niebezpieczne sytuacje, możliwe jest także porównanie konsekwencji wypadku, w którym uczestnicy zastosowali się do przepisów bhp, oraz takiego, w którym nie miało to miejsca. Do takich symulatorów zalicza się na przykład symulator poduszki powietrznej, czyli demonstracja jej pracy z pomocą manekina. Innym przykładem jest symulator dachowania, pozwalający uczestnikowi wsiąść do samochodu obracającego się wokół własnej osi. Istnieje także chociażby symulator zderzeń, czyli ruchomy fotel na który wchodzi uczestnik, aby przekonać się jakie siły działają na jego ciało w czasie podobnego wypadku.
Tego typu urządzenia spełniają niezwykle ważną funkcję uświadamiania kierowców i pasażerów na temat niebezpieczeństw czyhających na drodze oraz pozwalają poznać własną reakcję na znalezienie się w niebezpiecznej dla zdrowia lub życia sytuacji. Być może ta świadomość pomoże im kiedyś uniknąć groźnego wypadku.