Czy wiesz jak obsłużyć bhp żeby później tego nie żałować? - pierwsza pomoc

obsługa bhp kraków

Niestety właśnie wtedy gdy nagle dochodzi

Dopóki nasza praca przebiega w bezpieczny sposób i nic złego się nie dzieje, wydaje nam się, że szkolenia bhp to strata czasu i wielkie nudy. Niestety właśnie wtedy, gdy nagle dochodzi do wypadku w miejscu pracy przekonujem

Czy wiesz jak obsłużyć bhp żeby później tego nie żałować? - pierwsza pomoc obsługa bhp kraków
y się, jak ważne są zasady bhp.

Większe firmy mogą sobie pozwolić na zatrudnienie pracownika bhp na stałe w przedsiębiorstwie, ale mniejsze firmy, z o wiele mniejszymi możliwościami finansowymi, powinny wybrać outsourcing bhp. Zdecydowanie obniży to koszty i nie będzie generować nowego miejsca pracy.

Jeśli szkolenia bhp to coś czym

Jeśli właśnie skończyliśmy studia i staliśmy się specjalistami od bhp, zaczynamy zapewne szukać pracy w firmie, która posiada własny dział bhp. Takich miejsc pracy jest ograniczona ilość, ponieważ dużo przedsiębiorstw woli skorzystać z firm oferujących outsourcing bhp. To jest szansa dla nas. Jeśli szkolenia bhp to coś, czym chcemy się zajmować, możemy założyć własną firmę i oferować przeprowadzanie szkoleń nowych pracowników w firmach, które nie mają własnych działów BHP. Ponieważ szkolenia bhp są obowiązkowe, pracy nam nie zabraknie.

Może to w znaczący sposób obniżyć

Każdy pracodawca ma obowiązek przestrzegać przepisów dotyczących BHP. Dla wielu jednak realizowanie ich samodzielnie wiąże się ze znacznymi kosztami i jest nieopłacalne.

W takiej sytuacji dobrym rozwiązaniem może okazać się outsourcing BHP, czyli powierzenie części działań firmie zewnętrznej. Może to w znaczący sposób obniżyć koszty związane z realizacją obowiązków pracodawcy w zakresie bezpieczeństwa pracy.

W ramach outsourcingu można zlecić w szczególności: szkolenia BHP dla pracowników, sprawdzanie stanu BHP na terenie zakładu pracy, przeprowadzanie audytów i kontroli, prowadzenie rejestru wypadków, przygotowywanie dokumentacji powypadkowej i wiele innych.

Była to działalność przynosząca korzyści zarówno

Prowadząc firmę świadczącą usługi z zakresu bhp trzeba mieć ukończone studia w tym zakresie. Jednak nie zawsze tak było. Przed 2010 rokiem wystarczyło mieć ukończone szkolenia bhp i trochę chęci do zarobienia pieniędzy. Był to chyba najprostszy outsourcing bhp z możliwych. Firmy takie prowadziły stały nadzór warunków pracy w zakładzie, sporządzały odpowiednie raporty i dokumenty wymagane przepisami prawa oraz prowadziły szkolenia z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy. Była to działalność przynosząca korzyści zarówno pracodawcom, jak i firmom świadczącym takie usługi.