Czy warto szkolić z bhp we Wrocławiu do końca 2020 - pierwsza pomoc

bhp wrocław

Niezależnie od tego czy jesteś pracodawcą

Niezależnie od tego, czy jesteś pracodawcą, czy może zwykłym (lub niezwykłym) pracownikiem, na pewno powinieneś mieć przynajmniej podstawową wiedzę na temat ochrony ppoż oraz - co jeszcze ważniejsze - bezpieczeństwa i higieny prac

Czy warto szkolić z bhp we Wrocławiu do końca 2020 - pierwsza pomoc bhp wrocław
y. Twoją wiedzę bardzo szybko powiększą specjalistyczne kursy, z których od czasu do czasu powinieneś oczywiście skorzystać. Szczególnie cenne okazują się szkolenia bhp. A oto, jak wygląda przykładowy ich wstęp.

Bo każde takie szkolenie rozpoczyna się właśnie wstępem. Jeżeli jesteś pracownikiem, na samym początku otrzymasz informację na temat twoich prac oraz obowiązków zawodowych. Prawdopodobnie dowiesz się też, czym ogólnie zajmuje się twój szef, by następnie przejść do zapoznawania się z ewentualnymi zagrożeniami, na jakie możesz się natknąć w miejscu, w którym wykonujesz swoją pracę. Każde szkolenie BHP w pewnym stopniu związane jest również z tym, o czym mówi sama pierwsza pomoc. Osoba prowadząca szkolenie na pewno wytłumaczy ci bowiem, jak radzić sobie z ewentualnymi zagrożeniami i trudnościami.

W zakresie ochrony przeciwpożarowej znaczące miejsce

Prawdopodobnie żadnemu pracodawcy nie trzeba tłumaczyć, jak ważne są szkolenia bhp. Każdy właściciel firmy ma jednak również inny obowiązek - musi zagwarantować pracownikom dostęp do solidnego kursu ppoż, związanego z ochroną przeciwpożarową. Czasami elementy ochrony przeciwpożarowej uwzględniane są już w kursach bezpieczeństwa i higieny pracy, ale na to trzeba zwrócić uwagę. Każda osoba, która na co dzień przebywa w jakimś zakładzie czy fabryce, powinna wiedzieć, co należy robić w przypadku pożaru.

Taka wiedza jest zabezpieczeniem dla zdrowia, a w niektórych przypadkach nawet i życia. Chroni ona również całe miejsce pracy i otaczające je środowisko, gdyż ogień jest żywiołem, który może zaszkodzić dosłownie wszystkiemu i wszystkim. W zakresie ochrony przeciwpożarowej znaczące miejsce zajmuje też pierwsza pomoc, która nierzadko może się przydać w sytuacji, gdy już dojdzie do rozprzestrzenienia się ognia. Zakład musi też dysponować odpowiednim sprzętem gaśniczym, który należy regularnie konserwować.

Szkolenia online dla pracowników

W ostatnim czasie na rynku usług szkoleniowych swoją działalność wypromowały specjalne firmy, które skupiły się na przygotowywaniu szkoleń online. Wśród ich propozycji występuje m.in. pierwsza pomoc, ale też i tradycyjne oraz najpopularniejsze szkolenie bezpieczeństwa i higieny pracy oraz ochrona przeciwpożarowa. Kierują one swoje usługi głównie do tych firm i przedsiębiorstw, które na co dzień działają zdalnie. A jako że w tym momencie większość działalności tak właśnie funkcjonuje, tak naprawdę każdy pracodawca może sporo zyskać na podobnych usługach.

W dobrze skonstruowanej platformie e-learningowej występują szkolenia bhp, szkolenia z pierwszej pomocy oraz szkolenia ppoż, czyli wszystko to, co najważniejsze dla firm. Platformy są zwykle wygodne w obsłudze i na tyle intuicyjne, by każdy mógł się po nich swobodnie poruszać. Pozwalają one także pracodawcy na koordynowanie procesów szkoleniowych. Zyskuje on prawo do sprawdzania swoich pracowników i kontrolowania ich uczestnictwa w szkoleniach.

Następnie przechodzi się już do głównej

I szkolenia ppoż, i kursy bhp zawsze rozpoczynają się dłuższym wstępem. Ten etap skupia się głównie na opisywaniu podstawowych praw i obowiązków poszczególnych pracowników oraz ich pracodawcy. Następnie przechodzi się już do głównej części szkolenia. W tym momencie pracownik dostaje szereg praktycznych informacji na temat swojego miejsca pracy i dowiaduje się, jakie zagrożenia mogą na niego czyhać. Oczywiście jednocześnie szkolenia bhp dają mu szereg wskazówek i porad na temat tego, jak może sam zminimalizować to ryzyko wypadku i jak może zapewnić sobie samemu większe bezpieczeństwo. W tej części pojawia się również pierwsza pomoc, gdyż przy okazji podawania przykładów zagrożeń od razu mówi się o tym, jak im zaradzić, gdy już jakimś cudem do nich dojdzie. Każdy pracownik powinien potrafić udzielić pomocy osobie chorej lub rannej. Oczywiście nikt nie mówi o tym, by zszywać zranionego pracownika na miejscu, ale każdy musi umieć zrobić podstawowy opatrunek czy np. wykonać sztuczne oddychanie.